• BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
 • BruSk
BRUSKOVÉ - ČEŠTÍ A SLOVENŠTÍ SKAUTI V BRUSELU
Tábor
Nejbližší akce

oddílová výprava
2020-01-10 ↔ 2020-01-12

oddílová výprava
2020-02-07 ↔ 2020-02-09

družinové výpravy
2020-03-13 ↔ 2020-03-15

Všechny chystané akce si můžeš prohlédnout v kalendáři akcí.

Družinové schůzky

Kde budeme tábořit

Tábořit budeme stejně jako loni u řeky Oslava, nedaleko obce Ocmanice.

Na tábor prosím nejezděte bez ohlášení, narušili byste tím program. Dětem, kterým by rodiče nepřijeli, by se pak více stýskalo. A těm, kterým by rodiče přijeli, by se stýskalo ještě víc, protože by najednou zapomněli, že jsou velcí a samostatní táborníci, ale mysleli by si, že jsou rozmazlená mimina, co se musí držet máminých sukní.

Pro jistotu ale polohu tábora prozradíme: 49°13"25"N, 16°8"29"E  (mapa)

Své děti a jejich věci nám můžete předat na tábořišti v sobotu 25.7.2015 v rozmezí 14 - 16 hodin.

Jak se k nám dostanete

Způsobů je mnoho. Pokud například plánujete seskok padákem, dejte nám prosím vědět dostatečně dopředu, ať můžeme pro děti nachystat lukostřelbu. Dostat se k nám můžete i po řece, v tom případě bychom si s dětmi rádi vyzkoušeli jejich znalosti vodních pastí, rybolovu a záchrany tonoucího :)

Ale vážně - autem se k nám nejsnadněji dostanete z dálnice sjezdem na 153. km (Tasov / Osová Bítýška). V obci Tasov se na náměstíčku (křižovatka typu T) dejte doleva. Na další křižovatce (ve tvaru Y) se můžete rozhodnout mezi dvěma cestami.

 • Doleva mírně dolů vede cesta do obce Čikov, kterou celou projeďte a za ní odbočte doprava. Po projetí lesních serpentin přijedete do Naloučan, tam odbočte doprava na Ocmanice. Přijedete od řeky do kopce, nahoře se na křižovatce dejte prudce doleva. Pojedete směrem na Náměšť nad Oslavou. Na konci Ocmanic ( těsně před značkou konce obce) zahněte na malou silničku doleva.
 • Druhá cesta z Tasova začíná odbočením na druhé křižovatce (ve tvaru Y) doprava mírně nahoru do kopce do obce Vaneč a poté Pyšel. V Pyšeli se hned na začátku obce u kostela dejte doleva. Přijedete do obce Zahrádka, kde je výborná pekárna pana Hejátka, nakupujeme tam na tábor většinu pečiva. Zahrádkou projeďte a pokračujte směrem na Ocmanice / Náměšť nad Oslavou. Ocmanicemi projeďte po hlavní směrem na Náměšť nad Oslavou,  na konci obce (těsně před značkou konce obce) zahněte na malou silničku doleva.

Většina navigací vybírá první variantu, protože je o několik kilometrů kratší. Doporučujeme ale spíše druhou variantu, je to více používaná a tudíž širší silnice s méně serpentinami, takže naopak o trošku rychlejší. Obě cesty nicméně vedou částečně lesem, buďte připravení na šílené traktoristy v protisměru nebo srnky přecházející silnici zrovna ve chvíli, kdy tam projíždíte vy. Zkrátka buďte ve střehu jako byste řídili v centru Bruselu :)

Po odbočení na konci Ocmanic minete po pravé straně malé dětské hřiště s houpačkami. To je znamení, že jste na správné cestě. Trasu od dálnice k tomuto bodu naleznete na této mapě. Pár desítek metrů za houpačkami cesta odbočuje doprava z kopce dolů a mění se z asfaltky na lesní cestu. Cesta se dá projet s osobním autem, ale pokud máte velmi nízký podvozek, raději neriskujte a nechte auto v obci. Jeďte lesem a poté po kraji louky cca 1,5 km. Tábor nemůžete minout, je na úplném konci cesty. Prosím dejte si pozor na některé záludné navígace - při zadání přesných souřadnic tábora najdou nejbližší silnici, která vede na druhé straně řeky, a navigují tam. Pokud tedy nechcete prověřit naše znalosti vodních pastí, rybolovu a záchrany tonoucího popsané výše, raději se nechte navigovat do obce Ocmanice a odtud pokračujte podle našeho návodu.

Kam můžete posílat dopisy a pohledy

Zvykem v našem oddíle je na táboře za dopisy a pohledy dělat několik dřepů nebo kliků, takže čím víc budete psát, tím víc vaše dítě na táboře posílí :) Dětem na tábor nedávejte žádné mobily ani jinou elektroniku (kromě hodinek a baterky). Chcete-li mít informace o tom, jak se vaše díte na táboře má, napište sms nebo zavolejte vedoucím. Hovor s dítětem funguje skoro stejně jako návštěva (viz výše).

Dopis či pohled, obzvlášť ručně psaný, hodně potěší a zahřeje u srdíčka, pokud se zrovna třeba nepovede vyhrát v nějaké táborové hře. Pište raději v první polovině tábora, ať mají poštovní holubové dost času na doručení. Pokud vaše dítě neumí ještě dobře číst, rádi mu s rozluštením dopisu pomůžeme.

Jestli jste už příliš zvyklí na klávesnici a ručně psaný dopis bude čitelný asi jako závěť faraóna Tutanchamona, nevadí - použijeme ho na výuku šifrování :)

Dopisy a pohledy tedy posílejte na adresu:

YMCA-skautský tábor (oddíl Brusk)

pošta Náměšť nad Oslavou

675 71 Náměšť nad Oslavou

GeekOn © 2011 | XHTML valid